Bahenní lázně LO PAGAN

 

Hlavním místem, kde se bahenní terapie realizuje, je městečko San Pedro del Pinatar, které se nachází v severní oblasti Mar Menor. Jeho součástí je i Lo Pagán, který se proslavil bahenními lázněmi "La Puntica". Zůstaly tady původní přístavní můstky vyčnívající do solných nádrží a používané při koupelích.

 

Bahno se nanáší pomocí špachtle nebo rukou ze dna nádrže. Pokud se po prvním nanesení neprojeví žádné vedlejší účinky, je možné zvyšovat délku schnutí bahna a tloušťku vrstvy. S bahnem na těle se v oblasti nádrží můžete procházet na místní promenádě vystavěné k tomu účelu, a následně pak vodu smýt ve stejných nádržích, které jsou součástí oblasti, kde se nacházejí solné nádrže zvané salinas, kde se vyrábí sůl. Díky tomu má také voda v nádržích velmi vysokou salinitu. Bahno se nikdy nesmývá v moři. Koupel v moři může proběhnout až po smytí bahna v nádržích Las Charcas.

 

Nechcete-li se spoléhat jen sami na sebe, můžete využít služeb některého balneologického ozdravného centra, ať již v historickém Balneario de la Encarnación. Zde vám bahno nanesou pomocí kartáčů po relaxační masáži. Specializované lázeňské služby vám nabídnou v Lo Pagán v centru Aguas Salinas, zařízení, které bylo postaveno v roce 1992 a je právem nazýváno "Oázou relaxace a klidu". Nachází se nedaleko přírodních bahenních lázní, asi 150 m od Mar Menor. Díky dobrým výsledkům léčby je toto středisko vyhledáváno hlavně lidmi trpícími lupénkou. Celý komplex je bezbariérový a je vybaven řadou bazénů. Venkovní jsou sladkovodní a vnitřní mají slanou mořskou vodu. Nejdůležitější jsou ovšem lázeňské procedury. Zejména různé druhy zábalů z místního bahna a mořských řas napomáhají při léčbě chronického revmatismu, pohybového aparátu, alergií, kožních problémů a přispívají nemalým dílem k celkové regeneraci.

 

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/1937423_1523910121236712_7021765732731019569_n.jpg?oh=e9aa64fdfc74aadb207c2db8eb49a016&oe=57428FD8